Naša ponuka

Jar 2024.
 
Jarné pobyty 2024 sú ukončené. Túto jar sme realizovali iba dohodnuté skupiny a nerobili individuálne pobyty. Ďalšia možnosť bude pravdepodobne na jeseň 2024, termíny budú uverejnené na tejto stránke a na našom FB.
 
Ako prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia Vila Kosodrevina na Štrbskom Plese sme sa rozhodli, že by sme radi využili voľné postele mimo sezónu a ponúkli ich pre tých, ktorí si ich za bežných okolností nemôžu dovoliť.  Pretože Vysoké Tatry sú tu pre všetkých bez ohľadu na obsah peňaženky.
 

Preto v termínoch 6.11.2023 – 15.11.2023  ponúkame BEZPLATNÉ UBYTOVANIE pre všetkých sociálne slabších a finančne znevýhodnených milovníkov Tatier.  

Všeobecné informácie k pobytu:

 – je to mimosezóna, môžu v tom čase byť výluky lanoviek, električiek (býva
zabezpečená náhradná doprava) atď.
– na izbách sú periny s obliečkami. Uteráky a osušky nie.
– stravu nezabezpečujeme, každá izba má kuchynku so základným vybavením, kúpeľňu. Popis nájdete na www.vila-kosodrevina.sk
– V budove nemáme výťah, väčšina izieb je na 2 poschodí. Ak je to problém, dajte nám vedieť.
– ak nemôžete prísť na potvrdený pobyt, dajte nám vedieť čo najskôr, aby sa termín zbytočne neblokoval a nepripravovali sme izbu zbytočne.
– ubytovanie so zvieratami nie je možné.
– príchod je obvykle prvý deň po 14:00 hod, odchod je posledný deň pobytu
do 10:00 hod. ak sa nedohodneme inak 

– je možné, že v priebehu novembra bude prebiehať rekonštrukcia v niektorých častiach budovy. T.j. počas dňa môže byť v budove hluk, prípadne v niektorých častiach prašno, prípadne uzavretá spoločenská miestnosť..

Bezplatné pobyty robíme pre ľudí, ktorí si ich nemôžu normálne aktuálne dovoliť. Takže prosím nech sa hlási len ten, čo na to naozaj nemá. Prihlasuje sa na email info@tatryprevsetkych.sk Prosím napísať kto ste, prečo chcete prísť, koľko osôb, termín ktorý by Vám vyhovoval (z hore uvedeného rozsahu), a tiež ak sú problém schody alebo máte vozíček a pod. Ďakujem.

Túto aktivitu sme začali v jeseni  2014 bez nejakých veľkých pravidiel a pokračujeme v nej vždy na jeseň a jar. Napísať nám môže každý, kto by do Tatier rád prišiel aj v mimosezónnom období, ale jeho peňaženka mu to nedovoľuje. Či už sa jedná o jednotlivca, dvojicu či rodinu. Pobyt nie je nárokovateľný a je na našom rozhodnutí, koho žiadosť akceptujeme.

Na základe skúseností z minulých rokov od roku 2017 zavádzame niekoľko pravidiel:

 • pobyty sú pre ľudí, ktorí si ich bežne nemôžu finančne dovoliť
 • robíme iba individuálne pobyty (t.j. jednotlivec, pár, rodina a pod., – nie skupiny, ktoré niekto organizuje)
 • každý sa môže zúčastniť pobytu u nás max. 2x. Prednosť má ten, kto u nás ešte nebol. – 
 • nástup na pobyt je možný len počas pracovných dní t.j. pondelok-piatok (pobyt môže byť aj cez víkend, ale príchod len cez pracovné dni).
 • dĺžka pobytu 2-7 nocí
 • vyhradzujeme si právo aj potvrdený termín presunúť na iný časnepredpokladám, že by sa to stávalo často, ale v minulosti sme museli odmietnuť aj objednávku platiacej skupiny, pretože nám chýbala jedna izba, ktorá už bola sľúbená ako bezplatná. Samozrejme takúto zmenu oznámime.
 • ubytovanie so zvieratami nie je možné.

Z pravidiel v odôvodnených prípadoch môžeme urobiť výnimku, tak prípadne napíšte a uvidíme. Pobyt u nás je DAR, ktorý chceme aby si obdarovaný vychutnal, ale zároveň aby nám nepridával viac práce a mali sme trochu oddych v období mimo sezónu.   A tak sme mali všetci z tejto akcie dobrý pocit 🙂

Vila Kosodrevina sa nachádza priamo v centre Vysokých Tatier na Štrbskom Plese. Poskytuje ubytovanie rodinného typu. Každá izba má svoje sociálne zariadenia (toaletu, kúpeľňu) a je vybavená zariadenou kuchynkou.
300 m od Kosodreviny sa nachádza samoobsluha s potravinami,  športové obchody, reštaurácia. V rovnakej vzdialenosti tatranská elektrická železnica, so spojením do Starého Smokovca, Popradu a Štrby.  V blízkosti Kosodreviny sú nástupové chodníky na horskú turistiku.

Ak si chcete v jesenných či jarných mesiacoch oddýchnuť a prísť do Vysokých Tatier, stačí sa nám ozvať a dohodnúť si termín, kontaktujte nás:
Email:  info@tatryprevsetkych.sk , Prihlášky akceptujeme iba emailom a vybavujeme v poradí ako prichádzajú. Na správy v komentoch, cez messanger, FB a pod. z časových dôvodov neodpovedáme.

Telefonický kontakt (len v nutných prípadoch) 0910 979 213, Viliam Dubiel

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na Štrbskom Plese.

Štatistika počtu bezplatne ubytovaných…
Jar 2015 …89
Jeseň 2015..53
Jar 2016..28
Jeseň 2016..76
Jar 2017.. 34
Jeseň 2017..42
Jar 2018 ..96
Jeseň 2018 … 54 osôb
jar 2019 ….16
jeseň 2019…143
jar 2020…48
jar 2021….26
leto 2021….8
jar 2022….55
jeseň 2022….99
jar 2023 ….8
jeseň 2023….44
jar 2024…..46

26 komentárov k “Naša ponuka”

 1. Na takomto pobyte som sa zúčastnila aj ja so svojimi vnúčatami, ktoré vychovávam spolu s inou rodinou, celkom nás bolo 7.. Boli sme milo prekvapení. Boli ochotní nás ubytovať vo večerných hodinách. Na privítanie sme mali všetko, čo aj platiaci hostia. V spoločenskej miestnosti bola k dispozícii káva aj čaj. Deti si užili aj sneh, strávili sme tam 3 krásne dni. Ďakujeme.

 2. Dobrý deň. Ani sa mi nechce veriť, že sú ľudia s takýmto krásnym úmyslom, dopriať naše krásne Vysoké Tatry všetkým spoločenským vrstvám. Ešte som sa s takouto, prípadne podobnou ponukou nestretla. Musela som Vám napísať, pochváliť Vás a zapriať veľa pracovných úspechov. S pozdravom. Kakasová

 3. Krásne gesto, Sama mám ZŤP 16 ročnú dcéru, keby aspoň trošku vnímala krásy Slovenska, hneď by som to využila a išla s nou do Tatier, ale keďže je jej jedno kde je hlavne že je so svojimi rodičmi, tak budem spokojná a šťastná s ňou doma. Ale v tichu závidím a zo srdca želám krásny pobyt všetkým zúčastnením.
  Máte u mňa veľký obdiv.

 4. Aj tento rok sme využili možnosť bezplatného ubytovania vo Vile kosodrevine. Perfektne zariadené izby, nábutok voňal novotou,Dobre vybavená kuchynka, na stole káva, čaj, pohľadnice. Vybavená spoločenská miestnosť vrátane občerstvenia. Spokojnosť. Ďakujeme

 5. Dobrý deň, a toto ponúkate každý rok? Lebo tento rok som to tuším už nestihla. 🙁 Ale o rok by som sa pokúsila o šťastie, že to budem môcť využiť. Neviem, či môžem. Ja som ZŤP-S, ale mobilná, len chodím s paličkou. Ďakujem

 6. Aj nám bolo dopriate stráviť nádherných 5 dní (od pondelka do piatku) vo Vile Kosodrevina. Mali sme úžasné počasie, takmer celý pobyt nám svietilo slniečko. Užili sme si sneh a sánkovanie, aj trocha ľahšej turistiky – vodopád Skok, Štrbské pleso, Chata pod Soliskom, Hrebienok s Ľadovým dómom, Popradské pleso . Boli sme štyria. Apartmán bol výborne vybavený – mali sme dve samostatné izby so sociálnym zariadením a zariadenou kuchynkou (chladnička, rýchlovarná kanvica, hrnce, riady a príbory) – všetko krásne čisté. Je to ekologický ubytovateľ – na upratovanie sa používajú prostriedky šetrné k prírode. Hoci sme neboli platiaci hostia, dostali sme aj uteráky, kávu, čaj – naozaj sme sa tu cítili ako doma. Do obchodu, či na železničnú stanicu je to pešo blízko, takže nám vôbec neprekážalo, že nemáme auto. Pán Dubiel je veľmi príjemný a starostlivý pán, vždy sa živo zaujímal, či sú hostia spokojní. Kiež by takýchto sociálne cítiacich ubytovateľov bolo na našom krásnom Slovensku viac. Pán Dubiel, Ste naozaj človek s veľkým srdcom! V spoločenskej miestnosti sme si vždy večer zahrali ping pong, boli tam aj karty a spoločenské hry. Držíme Vám palce, aby Ste mali samých spokojných hostí, ktorí sa budú ku Vám radi vracať a šíriť dobré meno Vášho zariadenia. Ešte raz Vám zo srdca veľmi pekne ďakujeme. Sme radi, že Ste! 🙂 Nech Vám aj plánovaná rekonštrukcia dopadne na výbornú a nech máte stále plný hotel spokojných hostí!

 7. Velmi sa mi to paci, ze este existuju ludia, ktori dopraju, je to nadherne gesto od majitela chaty, vela ludi s akoukolvek vaznou chorobou si nemoze pobyt dovolit, a Tatry su balzam na dusu, dodavaju energiu, priroda lieci! Idealne riesenie pre rodiny s vazne chorymi ci postihutymi detmi… Klobuk dole pan Dubiel!

 8. Dobry večer,chem sa z celeho srdca podakovat p.Dubielovi za nadherny pobyt v krasnom a očarujucom prostredi …kedže sa o dcérky starám sama je veľmi ťažke sa do Tatier na pobyt dostať.Naše pocity a spomienky sú na nezaplatenie a preto skladam poklonu pán Dubiel za vaše šlachetné gesto….ešte raz ďakujeme

 9. Pán Dubiel, prijmite môj úprimný obdiv – za myšlienku aj za dobrotu a veľkodušnosť, ktorú prejavujete voči núdznym! Ja sám s rodinou túto ponuku nevyužijem, ale ďakujem Vám v mene tých, ktorí to potrebujú.

 10. Pán Dubiel, o vašom projekte som sa dozvedel z článku na aktuality.sk a taktiež by som vám chcel vyjadriť veľký obdiv a vďaku. To, čo robíte, je z môjho pohľadu jedna z najcennejších a najnezištnejších foriem dobročinnosti. Želám vám aj vašim blízkym všetko dobré!

 11. Dobrý deň, o tomto dobročinnom ubytovani v Tatrach som pocula v radii. Pan Dubiel prajem Vam vsetko dobre a vela spokojnych hosti.

 12. Dobrý deň, p. Dubiel prosím Vás chcel by som sa zúčastniť s manželkou pobytu vo vašom zariadení, ako platiaci rekreantov a spoznať človeka s Veľkým srdcom ako je to Vaše.O takejto pomoci ako poskytujete vy, som bohužiaľ ešte nepočul a to už mám po 50-tke.Prajem Vám hlavne veľa zdravia v podnikaní a Božej pomoci pri uskutočnovaní Vašich ďalších reálnych snov.

 13. Tri roky som smela bývať priamo v Tatrách. Teraz som pre dlhodobé zdravotné problémy v hm. núdzi, no i tak sa do Tatier vďaka priateľom dostanem a noci trávime na evanjelickej fare. Prijmite môj obdiv a vďaku za všetkých, ktorí si Tatry ozaj nemôžu dovoliť.
  Buďte požehnaný, pán Dubiel! (požehnaním pre mnohých už ste ?)

 14. Dobry den!
  Chceli by sme podakovat panovi Dubielov za jeho uslachtili cin!Ma skvele srdce aj s jeho personalom!
  Nech vas vsetkych Boh zehna!❤❤❤
  rodinka Burdova

 15. Chcela by som vyjadriť svoje úprimné poďakovanie v mene svojom , mojich kolegýn ale najmä v mene detí. Váš dar – pobyt u vás, bol pre nás pomocou tak neoceniteľnou, ktorú si málokto vie predstaviť. .Vážime si Vás ako ľudí s Veľkým srdcom, ktorí berú tieto deti ako súčasť našej spoločnosti, chápu ich ťažkosti, radosti, sny a skryté túžby, ktoré nie každý človek pochopí a podporí.
  Vyjadrujeme Vám preto jedno veľké ĎAKUJEME !!!

  Sme nesmierne šťastní a vďační za Vašu ochotu , lásku a snahu pomôcť týmto deťom.
  Prajeme Vám v mene všetkých veľa úspechov v ďalšej práci ako aj v osobnom živote.

 16. Dobry.den mala.by.som.zaujem.o vasu.ponuku nakolko.sme.slabsia.rodinka.zo.4 detmi a dvaja.dospely dcera ma 11rokov ,syn 9,dalsi ,dalsi8,a dalsi 6.termin by sme.maly.zaujem.4.11do 9.11dakujem.vopred

   1. Dobrý deň práve mi prostrdnicstvom fb vyskočila vaša ponuka ktorá ma veľmi zaujala.Som invalidná dôchodkyňa s pohybovou poruchou a rada by som strávila oddych v lone našich veľhôr keďže sen našich už dospelých deti sa nám nedarí splniť aby sme celá 4 členná rodina išli spolu na dovolenku. Ešte nikdy sme žiaľ neboli spolu relaxovať nakoľko to financie alebo môj zdravotný stav nedovolili. Obdivujem tento váš počin dnes sa to a zvlášť na slovensku len tak nevidí. No aj na našom malom Slovensku ešte chvála bohu žijú dobrý ľudia.Prajem vám všetko dobré.

 17. Dobrý deň. Sme rodina 4- členná rodina s imobilnou 27 ročnou dcérkou. Zaujala ma Vaša ponuka. Na Štrbskom Plese mi bývala moja teta Alžbeta Viziová s ujom Tiborom. Robili na Technických službách. Bývali v bytovke Tuček. Ja som sa pravidelne zúčastňovala letných brigád. Rada by som sa ešte raz vrátila na miesta, ktoré som mala tak rada a poukazovala ich aj dcérke. Ďakujem za prečítanie. S pozdravom. Kakasová

 18. Srdečne ďakujeme za takúto ponuku.Veľmi sa nám s priateľom páčilo.Veľká česť pre pána majiteľa.Nesmierne si to vážime a z láskou spomíname na krásne Tatry,ktoré sme mohli vďaka Vám spoznávať a vychutnať si krásny pobyt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.