Naša ponuka

Jar 2021.

– termíny pondelok – štvrtok (prípadne pondelok-streda, utorok-štvrtok) 3-6.5., 10-13.5., 17-20.5.2021

– každý pobyt bude 100% potvrdený až dva dni pred prichodom. T.j.
predbežne bude potvrdený, ale až tesne pred bude potvrdený naisto.
Bohužiaľ naša finančná situácia vyžaduje preferovať platiacich hosti.
V prípade zrušenia skúsime nájsť iný termín.

– prednosť majú hostia, čo ešte u nás neboli.

– sú vyžadované testy podľa podmienok úradu verejného zdravotníctva,
aktuálne pri príchode nie staršie ako 72 hodín pre všetky osoby nad 10
rokov (s prípadnými výnimkami pre zaočkovaných či tých čo COVID prekonali, podľa platnej vyhlášky)

Všeobecné informácie k pobytu:
– je to mimosezóna, môzu v tom čase byť výluky lanoviek, električiek (býva
zabezpečená náhradna doprava) atď.
– na izbách sú periny s obliečkami. Uteráky a osušky nie.
– stravu nezabezpečujeme, každá izba má kuchynku so základným vybavením, kúpeľňu. Popis nájdete na www.vila-kosodrevina.sk
– V budove nemáme výťah, väčšina izieb je na 2 poschodí. Ak je to problém, dajte nám vedieť.
– ak nemôžete prísť na potvrdený pobyt, dajte nám vedieť čo najskôr, aby sa termín zbytočne neblokoval a nepripravovali sme izbu zbytočne.
– ubytovanie so zvieratami nie je možné.
– príchod je obvykle prvý deň po 14:00 hod, odchod je posledný deň pobytu
do 10:00 hod. ak sa nedohodneme inak

Bezplatné pobyty robíme pre ľudí, ktorí si ich nemôžu normálne aktuálne dovoliť. Takže prosím nech sa hlási len ten, čo na to naozaj nemá. Prihlasuje sa na email info@tatryprevsetkych.sk Ďakujem.

Ako prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia Vila Kosodrevina na Štrbskom Plese sme sa rozhodli, že by sme radi využili volné postele mimo sezónu a ponúkli ich pre tých, ktorí si ich za bežných okolností nemôžu dovoliť.  Pretože Vysoké Tatry sú tu pre všetkých bez ohľadu na obsah peňaženky.

Preto v termínoch 3-6.5., 10-13.5., 17-20.5.2021 ponúkame BEZPLATNÉ UBYTOVANIE pre všetkých sociálne slabších a finančne znevýhodnených milovníkov Tatier.

Túto aktivitu sme začali v jeseni  2014 bez nejakých veľkých pravidiel a pokračujeme v nej vždy na jeseň a jar. Napísať nám môže každý, kto by do tatier rád prišiel aj v mimosezónnom období, ale jeho peňaženka mu to nedovoľuje. Či už sa jedná o jednotlivca, dvojicu či rodinu. Pobyt nie je nárokovateľný a je na našom rozhodnutí, koho žiadosť akceptujeme.

Na základe skúseností z minulých rokov od roku 2017 zavádzame niekoľko pravidiel:

  • pobyty sú pre ľudí, ktorí si ich bežne nemôžu finančne dovoliť
  • robíme iba individuálne pobyty (t.j. jednotlivec, pár, rodina a pod., – nie skupiny, ktoré niekto organizuje)
  • každý sa môže zúčastniť pobytu u nás max. 2x. Prednosť má ten, kto u nás ešte nebol. – záujem je veľký tak aby sa dostalo na čo najviac ľudí
  • nástup na pobyt je možný len počas pracovných dní t.j. pondelok-piatok (pobyt môže byť aj cez víkend, ale príchod len cez pracovné dni).
  • dĺžka pobytu 2-7 nocí
  • vyhradzujeme si právo aj potvrdený termín presunúť na iný časnepredpokladám, že by sa to stávalo často, ale v minulosti sme museli odmietnuť aj objednávku platiacej skupiny pretože nám chýbala jedna izba ktorá už bola sľúbená ako bezplatná. Samozrejme takúto zmenu oznámime a prípadne vykompenzujeme.
  • ubytovanie so zvieratami nie je možné.

Z pravidiel v odôvodnených prípadoch môžeme urobiť výnimku, tak prípadne napíšte a uvidíme. Pobyt u nás je DAR, ktorý chceme aby si obdarovaný vychutnal, ale zároveň aby nám nepridával viac práce a mali sme trochu oddych v období mimo sezónu.   A tak sme mali všetci z tejto akcie dobrý pocit 🙂

Vila Kosodrevina sa nachádza priamo v centre Vysokých Tatier na Štrbskom Plese. Poskytuje ubytovanie rodinného typu. Každá izba má svoje sociálne zariadenia (toaletu, kúpeľňu) a je vybavená zariadenou kuchynkou.
300 m od Kosodreviny sa nachádza samoobsluha s potravinami,  športové obchody, reštaurácia. V rovnakej vzdialenosti tatranská elektrická železnica, so spojením do Starého Smokovca, Popradu a Štrby.  V blízkosti Kosodreviny sú nástupové chodníky na horskú turistiku.

Ak si chcete v jesenných či jarných mesiacoch oddýchnuť a prísť do Vysokých Tatier, stačí sa nám ozvať a dohodnúť si termín, kontaktujte nás:
Email:  info@tatryprevsetkych.sk , Prihlášky akceptujeme iba emailom a vybavujeme v poradí ako prichádzajú. Na správy v komentoch, cez messanger, FB a pod. z časových dôvodov neodpovedáme.

Telefonický kontakt (len v nutných prípadoch) 0910 979 213, Viliam Dubiel

Do prihlášky napíšte niečo o sebe, kedy by ste radi prišli, počet osôb a ak sú problém schody alebo máte vozíček a pod. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na Štrbskom Plese.

Štatistika počtu ubytovaných…
Jar 2015 …89
Jeseň 2015..53
Jar 2016..28
Jeseň 2016..76
Jar 2017.. 34
Jeseň 2017..42
Jar 2018 ..96
Jeseň 2018 … 54 osôb
jar 2019 ….16
jeseň 2019…143
jar 2020…48